Skialpinizmus

Aj vy patríte medzi vyznávačov tohto adrenalínovaného športu? Alebo viete dobre lyžovať a nebojíte sa prekonávať nové výzvy? Ak áno, ste na správnej adrese. Naša chalupa sa stala rodinnou základňou Drábikovcov pre túto zimnú aktivitu. V širšom okolí Donovál, v Nízkych Tatrách Veľkej Fatre a Tatrách sa nachádzajú atraktívne terény pre skialpinistické túry. Správca chalupy Peter Drábik, ktorý je tiež profesionálny horský záchranár vám ochotne poradí o aktuálnych podmienkach a pre vás vhodných svahoch. Priamo nad chalupou je stará už roky nepoužívaná zjazdovka vedúca na vrch Zvolen ako stvorená na tréning.

V roku 2013 rozbiehame novú službu sprevádzania všetkých návštevníkov lyžiarskeho strediska na skialpinistických túrach. Vedúci sprievodcovského tímu je Juraj Drábik, víťaz prvých skialpinistických pretekov na Donovaloch, Aspen Skialp Trophy 2012. Podľa zdatnosti, požiadaviek klientov, snehových a lavínových podmienok vyberieme jednu z nasledovných túr:

1. Chalupa Donovaly – Malý Zvolen – Lipt. Osada (Technicky nenáročná trasa, s krásnymi výhľadmi a pohodovým zjazdom)

2. Rybô – Salaš – Krížna (Dlhší výlet v mierne lavinóznom teréne, so strmšími zjazdami vo Veľkej Fatre)

3. Liptovská Lúžna – Prašivá (Ozajstná jarná lyžovačka v žľabe v Nízkych Tatrách)

4. Tri Studničky – Kriváň (Zažite ozajstný Alpský zjazd s prevýšením až 1 000 metrov v Tatrách)

Cena sprievodcovských služieb pre jednu osobu je 10 € /hod. Každá ďalšia osoba v skupine má zľavu 30%. Maximálne 4 ľudia v skupine, minimálna dĺžka poskytovanej služby sú  4 hodiny. Dopravné náklady 0,50 € /km.

Kontakt: 0904 239 462; juro.drabik@gmail.com

Zapožičanie skialpinistickej výstroje u nás za poplatok, prípadne v Dami Sporte na parkovisku