Horská cyklistika

Chcete zažiť adrenalínový cyklo víkend na lesných cestách a chodníkoch v okolí Donovál? Chcete po absolvovaní náročných zjazdov relaxovať pri horiacom krbe, či na letnej teraske s pivom v ruke a zároveň nemať strach o váš bicykel, ktorý bude v bezpečí našej garáže? Ak áno tak ste na správnej adrese. Takéto podmienky na víkendový relax sme vytvorili pre seba, ale radi sa sa o ne podelíme s ďalšími nadšencami horskej cyklistiky.

Čo vám ponúkame na našej chalupe na Donovaloch

Donovaly sú ideálnym miestom v strede Slovenska, kde môžete na horskom bicykli zažiť plnohodnotný víkend alebo aj dlhodobejší pobyt. Začiatkom leta roku 2011 PARK SNOW Donovaly vyznačilo väčšie množstvo trás a okruhov (podrobnejšie viď. http://www.parksnow.sk/leto/cykloturistika-trasy.php), ktoré do sýtosti uspokoja prevažne stredne skúsených horských cyklistov. My sme pre Vás pripravili cyklistické okruhy, ktoré sú kombináciou vyznačených cyklistických trás, turistických chodníkov a nami značených lesných ciest. Ich krátky popis sa nachádza nižšie. V prípade, že sa ubytujete na našej chalupe dostanete bezplatne k dispozícii mapky cyklookruhov spolu s ich podrobným popisom, v ktorom sa nachádzajú aj GPS súradnice významných bodov cyklookruhu. Súčasne dostanete inštrukcie o značení cyklookruhov v teréne, ktoré je zrealizované tak, aby ich bolo možné absolvovať aj bez GPS navigácie. V našom strede sa nachádza znalec, ktorý má „obšliapnuté“ všetky cesty a cestičky v okolí Donovál kde sa dá dostať s bicyklom. Cyklookruhy sú určené pre technicky aj fyzicky zdatnejších horských cyklistov. Pri ich výbere sme kládli dôraz na to, aby produkovali nejaký ten adrenalín pri ceste dole a preverili vašu kondíciu cestou nahor. Okrem toho okruhy za pekného počasia poskytnú aj veľmi zaujímavé výhľady na Nízke Tatry, Veľkú Fatru a pri troche šťastia uvidíte aj Vysoké Tatry. Naša chata vám tiež poskytuje komfort odloženia bicyklov v zamknutej garáži. Menej zdatné cyklistky a menšie deti môžu využiť značené cyklistické a turistické trasy PARKu SNOW alebo iné atrakcie, ktoré poskytujú Donovaly (Habakuky – Rozprávková dedina pre najmenších, bobová dráha, Tarzaniáda – Lanové centrum, lezecká stena).

Cyklookruh MAO: Donovaly – Encián – Hanesy – Donovaly

Cyklookruh MAO (malý adrenalínový okruh) je vytýčený ako testovací okruh. Okruh je možné ho zvládnuť za cca 30 – 60 minút a odmerať si čas prejazdu.. Cyklookruh v prípade rýchlej jazdy je hodne technicky náročný a poskytuje silný adrenalínový zážitok. V prípade, že si odmeriate čas prejazdu môžete si ho porovnať s ostatnými a súťažit o neoficiálny titul „BIKERA DONOVÁL“. Tabuľka doterajších výkonov sa nachádza dole. Váš čas do tabuľky zaznačí administrátor stránky.

Dĺžka trasy: 3,23 km

Celkové prevýšenie: 174 m

Cyklookruh A: Donovaly – Žarnovka – Hiadeľské sedlo (Kozí chrbát) – Donovaly

Cyklookruh A je okružná cyklistická trasa doporučená na http://www.parksnow.sk/leto/cykloturistika-okruhy.php?wh=2#tr2 kde je označená ako „Hiadeľské sedlo“. My doporučujeme trasu prechádzať opačným smerom. Nami doporučovaným smerom budete mať silnejší adrenalínový zážitok v prvej tretine okruhu, rovnomernejšie stúpajúcu druhú tretinu a príjemnú jazdu po hrebeni a lesom na záver.

Dĺžka trasy: 22,9 km

Celkové prevýšenie: 983 m

Cyklookruh B: Donovaly – Kalištie – Baláže – Buly – Donovaly

Cyklookruh B sa skladá z troch trás. Zo začiatku sleduje značenú cyklocestu 4 a 19 (modrá a červená), potom odbočuje na nami značenú lesnú cestu a v závere značenú zelenú turistickú značku.

Dĺžka trasy: 22,8 km

Celkové prevýšenie: 600 m

Cyklookuh C: Donovaly – Bully – Bukovec – Motyčky – Donovaly

Cyklookruh C sa skladá z troch trás. Zo začiatku sleduje zelenú turistickú značku, potom odbočuje na nami označené lesné cesty a v závere kopíruje značenú cyklotrasu č. 16 (Motyčky – Donovaly)

Dĺžka trasy: 22,8 km

Cyklookuh D: Donovaly – vrch Zvolen – Revúce – sedlo Veľký Šturec – Donovaly

Cyklookruh D sa skladá zo štyroch trás. Najprv po hlavne ceste zídete k údolnej stanici lanovky, potom sa vyveziete lanovkou na Novú Hoľu. Po hrebeni prejdete na vrch Zvolen a ďalej na vrch Malý Zvolen. Po značke a po zjazdovke zídete do osady Revúce. Ďalej pokračujete po cyklotrase č. 16 cez Revúce, kde v hornej časti odbočíte na starú cestu cez sedlo Veľký Šturec. Na záver kopíruje značenú cyklotrasu č. 16 (Motyčky – Donovaly)

Všetky uvedené trasy absolvujú cyklisti na vlastnú zodpovednosť a vlastné nebezpečenstvo.

PUTOVNÝ TITUL BIKER DONOVÁL momentálne patrí: JUROVI DRÁBIKOVI

Tabuľka výkonov na MAO

Umiestnenie Meno Dátum jazdy Vek Čas
1. Juro D. 19.8. 2012 24 16:23
2. Peter K. 19.8. 2012 19 17:23
3. Lucka D. 19.8. 2012 19 17:30
4. Lucka D. 21.8. 2011 18 17:52
5. Anton D. 19.8. 2012 55 18:00
6. Anton D. 20.8. 2011 54 22:18
7.

Pridaj komentár